بازگشت زائرین از کربلا

کاروان زائرین عتبات عالیات میناوندیها بعد از زیارت حرمین شرفین به سلامت با کوله باری  از معنویت و خاطرات فراموش نشدنی به طالقان بازگشتند.

وطی مراسمی در روز جمعه ٣٠/٧/٨٩ پذیرای همشهریان عزیز می باشند

جهت مشاهده عکس ها در سایز بزگتر بر روی عکسها کلیک نمائید.

  
نویسنده : مهرداد مینایی فرد Minaee fard ; ساعت ٧:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٢٩


بزرگترین کاروان طالقانیها عازم کربلا شدند

۶٣ نفر از میناوندیها به صورت گروهی با دو دستگاه اتوبوس به سرپرستی آقایان حجت الله میناوند و حسن ریاضی در تاریخ 89/7/17 راهی عتبات عالیات شدند.

طی بررسی های بعمل آمده این گروه بزرگترین کاروان زیارتی طالقان است که تاکنون به کربلا سفر کرده  و به  زیارت عتبات عالیات نایل شده است.

با آرزوی سفر ایمن برای کلیه زائرین

التماس دعا

 

ادامه مطلب   
نویسنده : مهرداد مینایی فرد Minaee fard ; ساعت ٧:٤۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٧/۱٩


شهرستان طالقان به نقشه تقسیمات کشوری اضافه شد

نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت  تاریخ انتشار :13/7/1389   -   9:35

با تصویب هیئت وزیران، شهرستان طالقان در استان البرز از ترکیب بخش های مرکزی به مرکزیت شهر طالقان شامل دهستان های پایین طالقان به مرکزیت روستای شهراسر و میان طالقان به مرکزیت شهر طالقان و بخش بالا طالقان تشکیل می شود

هیئت وزیران با توجه به جغرافیا و شرایط منطقه ضمن 6 تغییر در در جغرافیای استان البرز، با ایجاد شهرستان طالقان در این استان موافقت کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت ، با تصویب هیئت وزیران شهرستان طالقان در استان البرز از ترکیب بخشهای مرکزی به مرکزیت شهر طالقان شامل دهستانهای پایین طالقان به مرکزیت روستای شهراسر و میان طالقان به مرکزیت شهر طالقان و بخش بالا طالقان تشکیل می شود.
بر این اساس، با تصویب هیئت وزیران و بنا به پیشنهاد وزارت کشور ، روستای آرتون از دهستان میان طالقان بخش طالقان شهرستان ساوجبلاغ منتزع و به دهستان پایین طالقان همین شهرستان الحاق می شود.
بر این اساس ، روستاها، مزارع و مکان های سنگ بن، کلانک، فشندک از دهستان پایین طالقان بخش طالقان شهرستان ساوجبلاغ منتزع و به دهستان میان طالقان همین شهرستان الحاق می شود.
همچنین دهستان کناررود به مرکزیت روستای گوران از ترکیب مزارع، روستاها و مکانهای گوران، گلیرود، خودکاوند، اورازان، وشته، سفچ خانی، منگلان، حصیران، گرود، آونگ، محسن‌آباد، بزج، سکران، سکران چال، نوبزک، جزن، حسنجون، جزینان، سیدآباد، خسبان، هرنج و پرده‌سر در تابعیت بخش طالقان شهرستان ساوجبلاغ ایجاد می شود.
بر این اساس، نام دهستان بالا طالقان از توابع بخش طالقان شهرستان ساوجبلاغ به دهستان جوستان تغییر می‌یابد.
این مصوبه از سوی محمد رضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

  
نویسنده : مهرداد مینایی فرد Minaee fard ; ساعت ٧:٥٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٧/۱٤
تگ ها :


آهنگ هایی در مورد طالقان

 در وبلاگ آهنگهای طالقان لینک دانلود  آهنگهایی در مورد طالقان به سبک رپ . اجرا شده توسط حسن بابا محمودی قرار داره که شنیدنش خالی از لطف نیست . خواننده در این آهنگهای به گونه ای متفاوت سعی در معرفی بزرگان و مشاهیر طالقان داره

آهنگ طالقان ١ را از اینجا دانلود کنید

آهنگ طالقان ٢ را از اینجا دانلود کنید.

شعر آهنک طالقان ٢ در ادامه مطلب مشاهده نمائید.

 

ادامه مطلب   
نویسنده : مهرداد مینایی فرد Minaee fard ; ساعت ٦:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٧/۱۳
تگ ها : طالقان


طالقان شهرستان میشود؟!

 

خبرگزاری مهر در تاریخ 89/04/30 ساعت 14:45 خبری در خصوص شهرستان شدن طالقان به شرح زیر منتشر کرد

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس گفت:‌ طالقان به عنوان شهرستانی مجزا در کنار شهرستانهای نظرآباد،‌ساوجبلاغ و کرج به استان2.5 میلیون نفری و تازه تاسیس البرز پیوست.

محمد حسین نژاد فلاح  در گفتگو با خبرنگار مهر در ساوجبلاغ با اعلام ارتقا ساختار بخش طالقان به شهرستان با استان شدن البرز افزود: با ارتقا این بخش به شهرستان بسیاری از مشکلات و کاستی های آن با افزایش میزان اعتبارات قابل حل است.

وی گفت: ابلاغ رسمی ارتقا این منطقه ظرف 20 روز آینده از سوی وزارت کشور اعلام می شود.

البته این خبر در دیگر خبرگزاریها هم منتشر شد .

حال با گذشت 67 روز از این خبر  نه تنها ابلاغی دیده نشده بلکه در سایت وزارت کشور هم استانی به نام البرز در تقسیمات کشوری وجود ندارد چه برسه به شهرستان طالقان.

استان البرز در 1389/06/22 رسما شروع بکار کرده است

  
نویسنده : مهرداد مینایی فرد Minaee fard ; ساعت ٦:٤٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/٧/٥