خلاصه مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورا در سال 87

مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورا امسال میناوند نسبت به چند سال اخیر که محرم با زمستان مصادف شده است استقبال بیشتری شده بود و گرما و شور خاصی داشت.

در شب عاشورا  بعد از شام مراسم سینه زنی شروع شد و تا 2 صبح ادامه داشت. (گوشه هایی از مراسم عزاداری عکس 1   و عکس2  )

روز عاشورا بعد از صبحانه دسته عزاداری  سینه زنی از مسجد خارج شده و به سمت مزار شهدای  میرود و بعد هم با عبور از کوچه های ده به مقابل منزل شهدای  روستا رفته و عزاداری میکنند و  عزاداران نیز از طرف خانواده شهدا با نذورات پذیرایی میشوند و مجددا به مسجد بر میگردند. بعد از مراسم سینه زنی مراسم تعزیه شروع میشود.با توجه به طولانی بودن تعزیه در هنگام ظهر تعزیه قطع شده و نماز ظهر عاشورا برگزار میشود. عزاداران برای گرفتن وضو به چشمه که در نزدیکی مسجد است میروند و نماز را اقامه میکنند و بعد از آن ادامه تعزیه  و شهادت امام حسین ( که توسط حجت الله میناوند) اجرا میشود. بعد از خاتمه تعزیه حدود ساعت ٣:٣٠ بعدازظهر به عزاداران ناهارداده شد.

 

برای مشاهده عکس ها بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

البته برای سریعتر باز شدن عکس ها با این سرعت اینترنتی که داریم مجبور شدم کیفیتشون را پایین بیارم.چشمک

 

 

/ 5 نظر / 26 بازدید
مهناز میناوند

سلام. خلاصه گزارش خوب و کاملی بود. متاسفانه من نتونستم اون جور که دوست دارم از مراسم عکاسی کنند. عکس های شما خیلی خوب و گویا بود.

مرتضی میناوند

سلام آقا مهرداد خسته نباشى،مطالب و عکس های خوب وجالبی گذاشتی.[گل]

جواد میناوند

[لبخند]با عرض سلام,عکسهای جالبی بود اما کیفیت بالایی نداشت با تشکر

مهران

سلام حالت خوبه آقا مهرداد ؟ مطالب وبلاگ میناوند رو خواندم ممتاز بود از اینکه این منطقه رو با تحقیق و استناد به شواهد محکم تاریخی و فرهنگی معرفی کردی به خودم بالیدم . استفاده از عکس های زیبا که می تواند بیشتر استفاده گردد عالیست , مجموعا می تواند مرجع خوبی برای علاقمندان باشد به امید بهتر شدن و عالی شدن این وبلاگ. در انتها به خانواده سلام برسان به امید شادی و نشاط روز افزون در زندگی .

REZA GOORANI

SALAM DADASH KHODA GHOVVAT MANAM AZ FAMILATOONAM ALBATE AHLE JAZAN MIKHASTAM BEGAM DAMET GARM AZINKE ESME MINAVANDO JAHANI MIKONI ERADAT DARAM KHEDMATET OMIDVARAM MOVAFAGH BASHI.ALBATE MAN NAVEYE HAJ ALI EKRAMAM VA HAMATOONO DOOST DARAM YA ALI DADASH.