سریال ستایش در ایستگاه طالقان توقف کرد

 با طولانی شدن فیلم نامه باعث شده  که در میان این ماجراهای فرعی پیش آمده  که اصلا هیچ کمکی به ادامه داستان و یا تقویت شخصیت پردازی ها نمیکند، اصل داستان نیز به فراموشی سپرده شود . همین موضوع باعث می شود مخاطب از ادامه ماجرا عقب بماند و یا ترجیح دهد فقط قسمت های پایانی سریال را تماشا کند تا بفهمد انتهای داستان چه میشود و یا با ندیدن چند قسمت از سریال هیچ اتفاق مهمی که بر روند اصلی داستان اثر میگذارد را از دست ندهد .

وقتی در خبرها از حضور جمشید مشایخی در سریال و ادامه فیلمبرداری در طالقان صحبت شد بسیاری از بیندگان مخصوصا اهالی طالقان به ادامه سریال امیدوارتر شده بودند که شاید اتفاقاتی  جدید و جالبی رخ دهد و یا اینکه این سریال فراگیر باعث شناساندن فرهنگ اصیل و غنی طالقان به سایر مردم ایران شود که فقط نام طالقان و آیت الله طالقانی را شنیده اند و از آن بزرگ مرد تاریخ معاصر ایران  و طالقان خاطراتی را شنیده و به یاد دارند .

اما متاسفانه سریال با نشان دادن روستایی تازه کشف شده  به نام اکبر آباد  که در هیچ کجا ی طالقان نشنیده ایم  و مردمی که در هیچ کجای این سرزمین ندیده ایم و فرهنگی که اصلا در طالقان مرسوم نبوده است ، مردم طالقان را شوکه کرد !!! اصلا معلوم نیست که هدف سازندگان این سریال برای آوردن اسم طالقان چه بوده و آیا خواسته اند برای جذب مخاطب بیشتر از این نام استفاده کنند یا خیر ؟! این سریال که در حال ساخته شده و نمایشگر دهه 60 و 70 است کجا و سریال خاله سارا به کارگردانی فرامرز باصری که در دهه  70 ساخته شد کجا ؟؟؟! (هنوز بسیاری از مردم خاطرات سریال خاله سارا که در طالقان فیلمبرداری شد ولی نامی از طالقان در آن برده نشد را به یاد دارند) درست است که با یک قسمت نمی شود قضاوت کرد ولی امید است ادامه سریال در طالقان حرفی برای گفتن داشته باشد .

هرچند سریال ستایش نام هنرمندان بزرگی از قبیل جمشید مشایخی ، داریوش ارجمند و محمود عزیزی وبازیگران جوانی چون  نرگس محمدی، مهدی پاکدل، مهدی سلوکی و... یدک میکشد اما برخی از نواقص فیلم برداری و داستان پردازی چنان درشت نمایی میکند که بازی این هنرمندان را نیز زیر سوال میبرد . و فیلنامه نویسان برای  ربط دادن سر و ته سریال هرگونه غیر ممکنی را ممکن میکنند مثلا قاتل و قاچاقچی مواد مخدری که قتل عمد انجام داده به راحتی از زندان مرخص شده و سر از جایی در میاورد که ستایش در آنجا به صورت ناشناس زندگی میکرده و... که از این قبیل اتفاقات در این سریال بسیار تکرار شده است.

حال که سازندگان این مجموعه تصمیم گرفته اند فاز دوم  سریال را با گذر زمان 20 ساله  و در زمان حال روایت کنند و فضای قصه مطابق با حال و هوای امروز جامعه باشد  مسلما محدویت های وسختی های فیلمبرداری و نمایش سالهای گذشته را ندارند بهتر است بیشتر به داستان سریال تمرکز نمایند تا خاطره ای ماندگار در ذهن بینندگان نقش ببندد.

/ 1 نظر / 70 بازدید
آسمان آبی

سلام همشهری همیشه سلامت و سربلند باشی[گل]